Mokyklos garbė
Mokykla didžiuojasi Tavimi ir tikisi, kad jos vardą garsinsi savo elgesiu, mokslo pasiekimais ir atstovausi Mokyklai konkursuose, varžybose, olimpiadose.
Tavo pareiga
Svarbiausia pareiga – mokytis pačiam ir netrukdyti mokytis kitiems. Tai Tau pavyks, jei nevėluosi į pamokas (I skambutis skamba mokiniams, II – mokytojui); pamokoje Tau netrukdys mobilusis telefonas ir kiti nereikalingi daiktai.
Tu – mokyklos bendruomenės narys
Pagal Tavo elgesį vertinama Mokykla, todėl būk mandagus, nepamiršk, ko išmokai šeimoje ir mokykloje. Gerbk žmones ir jų darbą: nešiukšlink, saugok mokyklos aplinką, baldus, želdinius. Jei netyčia sugadinai ar praradai Mokyklos turtą, pasisakyk klasės auklėtojui, kuris padės išspręsti problemą.
Mokykloje privaloma dėvėti mokyklinę uniformą. Paltą ar striukę palik Tau skirtoje spintelėje.
Pagalba Tau. Dorai elkis pats ir nebūk abejingas kitiems: pastebėjęs netinkamą elgesį, pranešk suaugusiems. Visada gali kreiptis pagalbos į mokyklos darbuotojus: psichologę (318 kab.), socialinę pedagogę (408 kab.), sveikatos priežiūros specialistę (121 kab.), direktoriaus pavaduotojas (215, 213, 210, 211 kab.).
Mokykloje vykdoma OLWEUS patyčių prevencijos programa. Nuo 2008 m. mokykla nuolat yra sertifikuojama Olweus School.
Mūsų tikslas – pasiekti, kad mokiniai galėtų pasakyti – „Mūsų mokykloje nesityčiojama“.
Mokykloje mes laikomės Keturių prieš patyčias nukreiptų taisyklių:
- 1 taisyklė – mes nesityčiosime iš kitų;
- 2 taisyklė – mes stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojasi kiti;
- 3 taisyklė – mes stengsimės bendrauti su tais, kurie yra atstumti;
- 4 taisyklė – jei sužinosime, kad iš ko nors tyčiojamasi, mes apie tai pranešime suaugusiems mokykloje arba namuose.
Kaip veikia mokykloje Olweus patyčių prevencijos programa?
- Visi mokyklos darbuotojai dalyvauja Olweus programoje ir yra pasirengę padėti patyčių atveju.
- Mokiniai supažindinami su Olweus programa ir taisyklėmis klasių valandėlių metu, mokosi teisingo elgesio patyčių atveju.
- Kiekvieną rudenį 3–8 klasių mokiniai dalyvauja anketinėje apklausoje, o apklausos rezultatų analizė rodo nuoseklų patyčių atvejų mokykloje mažėjimą.
- Nuo programos pradžios 2008 m. patyčių atvejų sumažėjo 57,6 %. Tai rodo, kad vis daugiau mokinių moka atpažinti patyčias, nelieka abejingi, kai pastebi patyčių atvejus ir žino kaip reikia reaguoti.
- Mokiniai pastebi, kad suaugusieji stengiasi sustabdyti patyčias mokykloje ir patys tampa vis atviresni, stengiasi pasipasakoti apie patiriamas patyčias suaugusiems namuose, mokykloje bei savo bendraamžiams.
Jei Tu patiri ar pastebi patyčias – nelik abejingas, netylėk – kreipkis į auklėtoją, mokytojus ar kitus suaugusius mokykloje, pasikalbėk su tėvais ar kitais suaugusiais, kuriais pasitiki.