2024 m. spalio 18 d. Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje įvyko unikalios „Kūrybinės intelektinės dirbtuvės: detektyvas apie Simoną Dachą“, kuriose dalyvavo Klaipėdos miesto mokyklų ketvirtokai iš Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos, Tauralaukio progimnazijos ir Simono Dacho progimnazijos.
Dirbtuvių metu mokiniai atliko įvairias kūrybines ir intelektualias užduotis, tokias kaip paveikslų dėlionės, poeto eilių atkūrimas bei vaidmenų improvizacijos, kurių metu vaikai ne tik mokėsi apie Simoną Dachą, bet ir lavino savo vaizduotę bei komandinio darbo įgūdžius.
Dėkojame mokytojoms Vidai, Brigitai ir Jūratei, kurios su mokiniais priėmė iššūkį ir išradingai narpliojo Simono Dacho detektyvą!
Dėkojame prie renginio organizavimo ir įgyvendinimo prisidėjusiems Simono Dacho progimnazijos mokinių savivaldos „Mokinių lyderių klubo“ ir teatro klasių mokiniams bei Klaipėdos universiteto Lietuvių filologijos ir teatrologijos IV kurso studentėms.
Dirbtuves kūrė:
▪️ Dr. Giedrė Strakšienė, vyresnioji mokslo darbuotoja Klaipėdos universiteto Socialinių pokyčių studijų centre
▪️ Karolis Makauskas, Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos teatro mokytojas metodininkas, režisierius
Kodėl Svarbu prisiminti apie Simoną Dachą?
Giedrė: „Greičiausiai klaipėdiečiams svarbu ir kartu malonu prisiminti poetą Simoną Dachą, nes jis daugiau nei prieš 300 metų, pirmasis apdainavo gimtąjį miestą Klaipėdą (Mėmelį).“
Karolis: „Simonas Dachas, tarsi, senosios vokiškosios Klaipėdos/Mėmelio simbolis. Džiaugiuosi, kad šių laikų Klaipėdoje galima atrasti keletą objektų, susijusių su poeto vardu. Tai mūsų pagarbos ženklas kultūrai ir istorijai, kuri gyvavo iki mūsų laikų. Pažindamas istoriją žmogus tampa turtingesnis. Jo egzistencija įgauna gilesnę prasmę. Pažindami Simoną Dachą mes susipažįstame su Klaipėdos istorija. Auginame savyje pasididžiavimo jausmą miestu, kuriame gyvename, mylime ir puoselėjame.“
Kūrybinės dirbtuvės yra dalis projekto „Simonui Dachui 420: primiršto klaipėdiečio grąžinimas lietuviškajai auditorijai“.
Projektą įgyvendina:
- Asociacija „Klaipėdos vokiečių bendrija“
Projektą finansuoja:
- Lietuvos kultūros taryba
- Klaipėdos miesto savivaldybė
Projekto partneriai: