Gamtosauginių mokyklų programa yra viena iš pasaulyje įgyvendinamų gamtosauginių programų, įkurta Aplinkosauginio švietimo fondo (FEE) 1981 m. Pagrindinis Fondo tikslas – aplinkosauginis švietimas ir visuomenės savimonės kėlimas, XXI a. darbotvarkės įgyvendinimas, įtraukiant įvairaus amžiaus ir tautybių žmones per formalų ir neformalų švietimą.
Gamtosauginių mokyklų programa orientuoja mokyklas į praktinę gamtosauginę veiklą, skatina mokyklų bendruomenių aktyvumą, ugdo mokinių kūrybiškumą. Remiantis įvairiais darnaus vystymosi aspektais ir kuriant ryšius su bendruomenėmis, Gamtosauginės mokyklos yra ideali programa, įgyvendinanti Vietos Darbotvarkę 21 mokykloje. Programos Gamtosauginės mokyklos nauda – aplinkosauginių žinių augimas, vietinės bendruomenės įtraukimas, vandens bei energijos vartojimo mažinimas, tarptautinių ryšių užmezgimas ir t.t. Programos dalyviai, įvykdę Aplinkosauginio švietimo fondo keliamus reikalavimus, apdovanojami Žaliąja vėliava. Šis apdovanojimas, kaip ir kiti FEE apdovanojimai, suteikiamas vieneriems metams.
BSP (Baltijos jūros projektas)
Baltijos jūros projektas (BSP) – pirmasis regioninis projektas, sukurtas UNESCO
Baltijos jūros projekto tikslas yra pažadinti jaunų žmonių domėjimąsi aplinkos klausimais ir aplinkos apsauga, vystyti atsakomybės jausmą už švarią aplinką.
Šios problemos gali būti išspręstos tik bendradarbiaujant tarp šalių, kurios turi skirtingas kalbas, kultūrą, papročius, tradicijas.
Šiandien maždaug 200 mokyklų veikia BSP.
Tikslai:
Plėtoti moksleivių gebėjimą analizuoti pokyčius aplinkoje. Skatinti moksleivius dalyvauti plėtojant švarios energetikos ateitį. Organizuoti bendrus renginius tarp BSP mokyklų.
Pagrindinės projekto kryptys:
- Vandens kokybė
- Upės
- Oro kokybė
- Baltijos jūros pakrančių stebėjimas
- Paukščių stebėjimas